Zmiany na wildeckiej ulicy. Kierowcy muszą uważać!

Przemysłowa fot. ZDM

Uspokojenie ruchu, zwiększenie bezpieczeństwa na drodze i poprawa komfortu życia okolicznych mieszkańców. To wszystko ma zapewnić wprowadzenie jednego kierunku ruchu dla samochodów na ulicy Przemysłowej na Wildzie.

Zmiany zostaną wprowadzone właśnie w odpowiedzi na wnioski mieszkańców.
– Z prośbą o zmiany na ul. Przemysłowej już od kilku lat zwracali się przedstawiciele lokalnej społeczności – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. – Dlatego też Miejski Inżynier Ruchu przygotował i zatwierdził stosowny projekt. Nowa organizacja ruchu jest powiązana z wprowadzaną kilka lat temu Strefą Płatnego Parkowania na Wildzie. Mimo że projekt był gotowy, to z jego wdrożeniem trzeba było poczekać na zakończenie przebudowy torowiska oraz jezdni na pobliskiej ulicy 28 Czerwca 1956 roku.

Po zmianach na ulicy Przemysłowej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu dla samochodów na odcinku od ul. Roboczej do ul. 28 Czerwca 1956 roku – auta będą mogły jechać tylko w kierunku rynku Wildeckiego. Dzięki zwężeniu ulicy miejsca parkingowe zostaną przeniesione z chodników na jezdnie – parkowanie pozostanie równoległe i tylko na wysokości rynku wyznaczone zostaną miejsca ukośne po jednej stronie ulicy. Piesi odzyskają więc chodniki, a rowerzyści zyskają kontraruch rowerowy – tak jak na innych, jednokierunkowych ulicach będą mogli poruszać się w obu kierunkach. Dodatkowo zmiany powinny uspokoić ruch na tej ulicy, co z kolei przełoży się na bezpieczeństwo pieszych poruszających się ulicą Przemysłową.

Wprowadzanie zmian rozpocznie się w najbliższych dniach. ZDM apeluje do kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie.

Podziel się: