Zmiany na trasach linii autobusowych. Z powodu awarii i roku szkolnego

pętla, Górczyn fot. L. Łada

Od 11 września inaczej kursują autobusy linii nr 123 i 188, by ułatwić młodzieży dojazd do szkół na Krzesinach i Umultowie. Trasę od 11 września zmieniła także linia nr 149 – w tym przypadku zmiana wynika z awarii na ulicy Kołłątaja.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, dla autobusów linii nr 123 jadących ze Starołęki PKM kursy odbywać się będą 2 minuty wcześniej, a kurs o godz. 7.31 rozpocznie się o godz. 7.26 (przyspieszenie o 5 minut).  Dla autobusów linii nr 188 jadących z Os. Sobieskiego kurs szkolny o godz. 7.15 rozpocznie się o godz. 7.13 (przyspieszenie o 2 minuty).

Z powodu konieczności usunięcia awarii na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja i Kotowicza oraz zamknięciu ulicy Kołłątaja od 11 września zostanie także zmieniona trasa linii nr 149. Autobusy do odwołania będą kursowały objazdem w obu kierunkach ulicami Leszczyńską i Opolską, co oznacza, że ominą przystanki Kępińska, Bohaterów Westerplatte, Kotowicza, Wróblewskiego i Okrzei.

Linia nr 149:
GÓRCZYN PKM – Zgoda – Głogowska – Ostatnia – Leszczyńska – Opolska – Jesionowa – Górecka – Czechosłowacka – Łozowa – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC PKM

Na trasie objazdu autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich funkcjonujących przystankach: Koźmińska, Buczka, Okulickiego, Świerczewo i Korfantego.

Źródło: ZTM

Podziel się: