Zmiany na Św. Marcinie w Poznaniu. Kierowcy proszeni są o ostrożność

Św. Marcin, Niepodległości fot. PIM

Z powodu prac na ulicy Święty Marcin między al. Niepodległości a mostem Uniwersyteckim – od 2 sierpnia będzie tam obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. “To już ostatnia prosta do zakończenia prac zaplanowanych w tym zakresie Programu Centrum” – informuje PIM.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, trwa ostatni etap prac nawierzchniowych na ul. Św. Marcin i al. Niepodległości. Dotąd prace toczyły się na jezdni południowej ul. Św. Marcin od mostu Uniwersyteckiego do al. Niepodległości i nadal prowadzone są na wschodniej jezdni al. Niepodległości oraz na ul. Św. Marcin między al. Niepodległości a ul. Kościuszki.

Od 2 do 5 sierpnia prace nawierzchniowe będą prowadzone na wyłączonej z ruchu północnej jezdni ul. Św. Marcin na odcinku między al. Niepodległości a mostem Uniwersyteckim – o ile opady deszczu nie wstrzymają prac. Ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to od 2 sierpnia nie będzie możliwości wjazdu w ul. Wieniawskiego. Nieprzejezdna będzie zachodnia jezdnia al. Niepodległości po obu stronach skrzyżowania z ul. Św. Marcin – przy pl. Mickiewicza i parku Maciejewskiego, a ruch na objętym pracami odcinku odbywać się będzie dwukierunkowo jezdnią wschodnią. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu w tym czasie będzie wyłączona. Kierowcy muszą tu jechać szczególnie uważnie i przestrzegać oznakowania.

“Po wprowadzeniu docelowej organizacji ruchu kierowcy na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki będą korzystali z układu dwujezdniowego, mającego po dwa pasy ruchu ogólnego w każdym kierunku” – informuje spółka PIM. – “Na obu jezdniach dodatkowo wydzielony będzie pas dla rowerzystów. Od skrzyżowania z ul. Kościuszki w kierunku ul. Gwarnej liczba pasów ruchu ul. Święty Marcin będzie ograniczona do jednego w każdym kierunku. Po obu stronach usytuowane będą wydzielone miejsca parkingowe, równoległe do jezdni, oraz chodniki. Na skrzyżowaniu ul. Św. Marcin i Kościuszki wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych na każdym wlocie, przy czym przejście na zachodnim wlocie ul. Św. Marcin będzie wyniesione”.

Piesi i rowerzyści zyskają też nowe przejście przez ul. Św. Marcin, między Akademią Muzyczną a pl. Mickiewicza, a rowerzyści – nową, dwukierunkową ścieżkę rowerową przy Auli Uniwersyteckiej i Collegium Iuridicum.

Podziel się: