Zmiany na Starym Rynku w Poznaniu. Powstaje już zadaszenie Pasażu Kultury!

Konstrukcja zadaszenia nad ul. Jana Baptysty Quadro- Stary Rynek fot. Sławek Wąchała

Na Starym Rynku trwają prace związane z infrastrukturą podziemną oraz wzmacnianie fundamentów Ratusza – ale nie tylko one. Uważni obserwatorzy mogli zauważyć rusztowanie przyszłego Pasażu Kultury powstające na ul. Jana Baptysty Quadro.

O tym, co się dzieje na Starym Rynku, jakoś mniej ostatnio słychać, zapewne dlatego, że żadna rura ostatnio nie pękła i okolicznym mieszkańcom inwestycja daje się mniej we znaki. To nie znaczy jednak, że nic sie tam nie dzieje, choć to prawda, że na rozkopanym, błotnistym i pozagradzanym terenie te zmiany nie zawsze są tak widoczne.

A jedną z takich zmian jest powstające zadaszenie w przyszłym Pasażu Kultury, czyli obecnie ul. Jana Baptysty Quadro. Ta konstrukcja jest niezbędna, bo po zakończeniu remontu Starego Rynku ma tam powstać właśnie Pasaż Kultury – miejsce do organizowania wydarzeń kulturalnych w plenerze. Oprócz zadaszenia powstanie tam także mobilna scena, ale na nią trzeba będzie poczekać jednak aż do zakończenia remontu płyty rynku. A to ma nastąpić jeszcze przed końcem 2023 roku.

W ostatnim czasie trwają prace przy infrastrukturze podziemnej. Na swoim miejscu znalazły się już zbiorniki retencyjne pod rynkiem, które będą zasilać trzy tereny zielone zaplanowane na Starym Rynku. Kończą się prace przy sieci wodno-kanalizacyjnej wzdłuż pierzei zachodniej oraz w ulicy Wronieckiej, trwa przebudowa miejskiej toalety oraz modernizacja fundamentów ratusza. Veolia z kolei przebudowuje ciepłociąg w ulicy Wrocławskiej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: