Zmiany na skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Żeromskiego

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Trwa wprowadzanie nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego, Żeromskiego i Przybyszewskiego. Dzięki zmianom kierowcy oraz pasażerowie komunikacji publicznej sprawniej przejadą przez tą ruchliwą krzyżówkę.

Zmianami objęte zostały dwa wloty skrzyżowania: zachodni – prowadzący od Ogrodów oraz południowy – od strony ul. Szamarzewskiego. Dotąd kierowcy jadący ul. Dąbrowskiego w kierunku centrum mieli do dyspozycji jeden pas do skrętu w lewo, jeden pas do jazdy prosto i jeden prawoskręt. Teraz dwa pasy od lewej strony służą do skrętu w ul. Żeromskiego, a pas prawy do jazdy prosto lub w prawo.

Natomiast na ul. Przybyszewskiego dotychczasowy lewoskręt w ul. Dąbrowskiego zmieniono na pas do jazdy prosto. W związku z tym, aby dojechać na Ogrody należy albo skorzystać z wcześniejszego lewoskrętu w ul. Bukowską albo przejechać przez skrzyżowanie na wprost i na najbliższym kolejnym skrzyżowaniu (ul. Żeromskiego z ul. Św. Wawrzyńca) skręcić w lewo w ulicę św. Wawrzyńca.

Na zmianach zyskają również rowerzyści. Wyznaczony zostanie przejazd rowerowy po zachodniej stronie przejścia dla pieszych przez ul. Dąbrowskiego (od strony Jeżyc) oraz ciąg pieszo-rowerowy od ul. Przybyszewskiego do ul. Długosza.

W rejonie skrzyżowania zamontowano już oznakowanie pionowe, a na jezdniach pojawiło się tymczasowe oznakowanie poziome w kolorze żółtym.

Nowy projekt organizacji ruchu został zatwierdzony przez Miejskiego Inżyniera Ruchu. Wprowadzane zmiany poprawią warunki ruchu w tym miejscu, szczególnie na wlocie od strony Ogrodów – tam samochody skręcające w lewo blokowały bardzo często jadących na wprost.

Prace związane z wymianą oznakowania i przeprogramowaniem sygnalizacji świetlnej potrwają do końca października.

Autor: mat.pras.

Podziel się:

Ostatnio dodane: