Zmiana organizacji ruchu na Zwierzynieckiej

Zwierzyniecka, wizualizacja zmian, fot. UMP

Od 21 stycznia kierowcy nie będą mogli wjechać z ul. Zwierzynieckiej w ul. Mickiewicza. Na tej ostatniej wyłączony zostanie też kontraruch rowerowy na odcinku między ul. Sienkiewicza a Zwierzyniecką.

Zmiana organizacji ruchu to efekt trwającej przebudowy ulicy Zwierzynieckiej – prace toczą się na północnej części tej ulicy, na odcinku od ronda Kaponiera do ul. Gajowej, gdzie pojawi się dwukierunkowa droga rowerowa. I to właśnie ze względu na postęp robót konieczna jest zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza.

Od 21 stycznia wyłączony z ruchu będzie wjazd w ul. Mickiewicza z ul. Zwierzynieckiej. W tym czasie wykonywane będą prace związane z przebudową kanalizacji deszczowej: budowa dwóch studni i wpustów ulicznych. Objazdy wytyczone zostaną ulicami: Zeylanda, Bukowską, Kraszewskiego i Sienkiewicza. Dojazd do posesji na odcinku od ul. Sienkiewicza do Zwierzynieckiej będzie możliwy.

Wyłączony zostanie też kontraruch rowerowy na ul. Mickiewicza, między ul. Sienkiewicza a Zwierzyniecką, gdyż nie będzie możliwości wjazdu z ul. Mickiewicza w Zwierzyniecką. Objazd dla rowerzystów wyznaczony zostanie ul. Sienkiewicza i Gajową.

Zmiany będą obowiązywać do 26 stycznia.

Źródło: PIM