Zmarła Małgorzata Materniak-Pawłowska. Miała 52 lata

fot. pixabay

Jak poinformował Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, zmarła Małgorzata Materniak-Pawłowska, profesorka na Wydziale Prawa i Administracji UAM oraz prodziekanka do spraw studenckich tego wydziału w latach 2016 – 2020. Miała 52 lata.

„Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 18 maja 2023 roku zmarła w wieku 52 lat prof. UAM dr hab. Małgorzata Materniak-Pawłowska” – poinformowała uczelnia na swojej stronie.

Małgorzata Materniak-Pawłowska była profesorką na Wydziale Prawa i Administracji UAM, prodziekanką do spraw studenckich tego wydziału w latach 2016 – 2020, kierowniczką studiów na kierunku prawo w latach 2016-2020, redaktorką naczelną „Czasopisma Prawno-Historycznego” w latach 2014-2022, kierowniczką Zakładu Badań nad Ustrojem Państwa, specjalizująca się w historii ustroju Polski, w szczególności wymiaru sprawiedliwości II Rzeczypospolitej.

„Odeszła od nas wspaniała Uczona, ceniona i lubiana przez studentów Wykładowczyni, nasza serdeczna Koleżanka, zawsze otwarta i życzliwa dla drugiego człowieka” – czytamy na stronie UAM. – „Śmierć Pani Profesor, naszej drogiej Koleżanki pogrążyła nas w ogromnym smutku”.

Rektor i Senat, Dziekan i społeczność Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu składają wyrazy współczucia rodzinie Zmarłej i jej bliskim. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 25 maja br. o godz. 11.30 na Cmentarzu Junikowo w Poznaniu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: