Zmarł rowerzysta potrącony przez samochód w Wielkopolsce

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

61-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, który został potrącony przez samochód osobowy, zmarł w kaliskim szpitalu. Do potrącenia doszło 24 czerwca u zbiegu ulic Polnej i Zielonej w Kaliszu.

Przypomnijmy: 24 czerwca około godziny 6.40 na skrzyżowaniu ulic Polnej i Zielonej kierująca samochodem terenowym potrąciła jadącego rowerem elektrycznym 61-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna odniósł poważne obrażenia i trafił na oddział intensywnej opieki medycznej kaliskiego szpitala.

Niestety, mimo wysiłków kaliskich lekarzy, mężczyzny nie udało się uratować. Jak poinformował portal “kalisz24 INFO”, 7 lipca zmarł. Jak powiedział portalowi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, przeprowadzono sekcję zwłok, by ustalić, co spowodowało śmierć mężczyzny.

Według dotychczasowych ustaleń policji do wypadku, który skończył się potrąceniem mężczyzny i jego śmiercią, doprowadziła kierująca samochodem osobowym, ponieważ nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście.

Podziel się: