Zmarł czteroletni Wojtuś, najmłodszy strażak w Polsce

fot. pixabay

Ochotnicza Straż Pożarna w Grajowie w Małopolsce poinformowała, że nie żyje czteroletni Wojtuś, najmłodszy druh OSP Grajów i najmłodszy polski strażak w Polsce. Chłopiec marzył, że gdy dorośnie, zostanie strażakiem, ale przegrał walkę z chorobą.

„Tym razem przychodzimy do was ze smutną informacją” – napisali strażacy z Grajowa na swoim profilu na Facebooku. – „Opuścił nas nasz najmłodszy druh. Śp. Wojtuś wykazywał się niezwykłym sercem i wolą walki, jak na strażaka przystało. Niestety nie udało mu się wygrać tej walki. Rodzinie zmarłego Wojtusia składamy najszczersze kondolencje”.

Wojtuś chorował na raka – w grudniu 2020 roku zdiagnozowano u niego mięsaka komórek prążkowanych, jak informuje Fakt. Rok temu, gdy odwiedzili go przedstawiciele fundacji Mam Marzenie, powiedział, że jego marzeniem jest zostać strażakiem, gdy dorośnie. Ulubioną bajkową postacią chłopca był Marshall z „Psiego patrolu”, który jest strażakiem.

Fundacja, przy pomocy strażaków z OSP Grajów, którzy wspierali rodzinę Wojtusia w walce o życie chłopca, postanowiła spełnić marzenie chłopca. Rok temu, w grudniu 2021, Wojtuś przyjechał do Grajowa z rodzicami. Od komendanta OSP Grajów dostał strój strażacki i honorowy dyplom – oczywiście gdy zdał strażacki egzamin…

Po otrzymaniu dyplomu Wojtuś, jako pełnoprawny strażak, spełnił swoje kolejne marzenie, czyli przejechał się czerwonym samochodem, a nawet wziął udział w gaszeniu prawdziwego pożaru – przyglądał się temu siedząc w samochodzie. Na ten jeden dzień zapomniał o chorobie i cierpieniu…

Chłopiec dzielnie walczył z chorobą, jednak rak okazał się silniejszy. Wojtuś zmarł 26 listopada tego roku, a strażacy pożegnali swojego druha ze wszystkimi strażackimi honorami.

https://www.facebook.com/OSPGrajow/posts/pfbid04osyantE9zEk2rNYSJftpB4jiiPtEeedTEqZfy5pThdorSABMiAYi3nkQFNmLEkEl

Podziel się: