Złotów: Sprawcy pobicia usłyszeli zarzuty

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Młodzi ludzie, którzy zaatakowali i pobili dwóch mężczyzn, staną przed sądem. Funkcjonariuszom policji udało się ustalić sprawców pobicia. Trzej mężczyźni w wieku od 18 do 19 lat usłyszało już zarzuty.

1 września br. około godziny drugiej w nocy dyżurny złotowskiej jednostki otrzymał anonimową informację o awanturze grupy osób na ul. Stockelsdorfa w Okonku. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z miejscowego komisariatu.

Jak ustalili funkcjonariusze, dwóch mieszkańców Okonka zostało zaczepionych i zaatakowanych przez grupę młodych osób, gdy przechodzili w okolicach parku miejskiego. Sprawcy bili i kopali swoje ofiary po całym ciele. Obaj pokrzywdzeni doznali ogólnych potłuczeń ciała, a jeden dodatkowo złamania nosa.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców. Po weryfikacji wielu informacji zebraniu i zabezpieczeniu materiału dowodowego policjanci wytypowali podejrzanych – i zatrzymali ich. Młodzi mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy.

Wszyscy sprawcy to młodzi ludzie, w wieku od 18 do 19 lat, mieszkańcy Okonka i województwa pomorskiego. 4 września została zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara nawet 3 lat więzienia.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: