kontrola fot. policja

Złotów: Piraci drogowi stracili prawa jazdy

Kolejnych pięcioro kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy jechali z prędkością ponad 100 km na godzinę tam, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km.

W miejscowości Jastrowie ul. Roosevelta policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mężczyznę. Kierowca hondy nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia. Jechał w terenie zabudowanym 107 km/h i stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali również 50-letnią mieszkankę powiatu złotowskiego, która przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h jechała z prędkością 107 km/h. Skutkiem poruszania się o 57 km/h za szybko było odebranie jej przez funkcjonariuszy prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Prawa jazdy na trzy miesiące stracili trzej mężczyźni w wieku 38, 56 i 73 lat oraz dwie kobiety w wieku 50 i 53 lat. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz 10 punktów karnych.

Złotowscy policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest nieustannie najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.

KWP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze