zatrzymany fot. policja

Złotów: Areszt za usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w trakcie awantury domowej ugodził nożem swoją konkubinę. 31-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Policjanci z Komisariatu w Okonku wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w wtorkowy wieczór 18 lutego w jednym z mieszkań na terenie gminy Okonek. Około godz. 20.40 dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej, w trakcie której 31-letni mężczyzna ugodził nożem swoją 33-letnią konkubinę. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy kilka minut po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali 31-latka, a ranna 33-letnia kobieta została przekazana pod opiekę służb medycznych i przewieziona do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podczas zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu. Przeprowadzone u zatrzymanego badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko dwa i pół promila alkoholu. W mieszkaniu, gdzie doszło do zdarzenia śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara co najmniej 8 lat wiezienia. Sąd Rejonowy w Złotowie przychylił się do wniosku policji i złotowskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy. Najbliższe 3-miesiące mężczyzna spędzi w areszcie śledczym.

KWP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze