policja fot. Sławek Wąchała

Złotów: 25-latek kradł olej napędowy. “Za każdym razem działał w podobny sposób”

Policjanci zatrzymali 25-latka, który od dwóch miesięcy kradł olej napędowy ze stacji benzynowych na terenie powiatu złotowskiego.

Mężczyzna został zatrzymany w Pile. Obecnie jest podejrzewany o dokonanie trzech kradzieży, podczas których miał ukraść ponad 400 litrów paliwa. Okradzione koncerny miały wycenić swoje straty na “co najmniej 2 tysiące złotych”.

– Sprawca podjeżdżał osobowym samochodem i tankował paliwo do baku pojazdu oraz wielolitrażowych pojemników ukrytych na tylnej kanapie – relacjonuje Maciej Forecki z wielkopolskiej policji. – Dla zmylenia policji mężczyzna przed udaniem się na stację benzynową kradł tablice rejestracyjne. W sprawie kradzieży tablic wobec mężczyzny mundurowi skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Za każdym razem działał w podobny sposób. Nim obsługa zdążyła się zorientować, że nie ma zamiaru płacić rachunku złodziej odjeżdżał w nieznanym kierunku.

Zatrzymany mężczyzna nie wyjawił motywów swojego działania. Za popełnione przestępstwa grozi mu do pięciu lat więzienia.

Źródło: KWP

Dodaj komentarz

avatar