Zła wiadomość dla Lecha Poznań. Salamon nie będzie gotowy na eliminacje Ligi Mistrzów?

Bartosz Salamon fot. P. Szyszka, Lech Poznań

Od czasu zdobycia mistrzostwa z Lecha Poznań płyną kolejne złe informacje. Tym razem niepokojąca wiadomość dotyczy Bartosza Salamona, który cały czas odczuwa ból po kontuzji.

Lech Poznań w dobrym stylu zdobył mistrzostwo Polski i obecnie przymierza się do eliminacji Ligi Mistrzów, w których będzie reprezentował Polskę. Przygotowania te mocno utrudniło odejście z zespołu Macieja Skorży. Obecnie trwa szukanie jest zastępcy. W międzyczasie Lech wylosował swojego pierwszego rywala w europejskich pucharach i chyba nie mógł trafić gorzej. „Kolejorz” zmierzy się z Karabachem Agdam (pierwszy mecz już 5 lub 6 lipca w Poznaniu), przez co czeka go zarówno wyzwanie sportowe, jak i logistyczne (wyjazd do Azerbejdżanu).

Teraz pojawiła się informacje, że Bartosz Salamon, podstawowy obrońca Lecha Poznań, ma problemy z dojściem do pełnego zdrowia. Zawodnik nabawił się kontuzji w meczu reprezentacji Polski ze Szkocją (który odbył się w marcu) i w końcówce sezonu nie mógł pomóc kolegom na boisku.

Wszyscy mieli jednak nadzieję, że na eliminacje do europejskich pucharów oraz początek kolejnego sezonu Salamon będzie już gotowy… Niestety, wszystko wskazuje, że sytuacja z jego zdrowiem nieco się skomplikowała.

Co prawda, Salamon wrócił już do treningów z zespołem, ale w dalszym ciągu odczuwa ból. – Biorąc pod uwagę fakt, w jakim momencie się znajdujemy, jak blisko jest do ważnych meczów, chciałbym być z drużyną, ale rehabilitacja nie przeszła odpowiednio. Straciliśmy dużo czasu. Myślę, że mógłbym być w dużo lepszym punkcie. Wchodzę z bólami i nie jestem jeszcze gotowy do gry, ale staram się grać. Zobaczymy, co z tego wyjdzie – wyjaśnił obrońca cytowany przez sport.pl.

Ewentualny brak Salamona byłby znacznym osłabieniem. W końcówce poprzedniego sezonu na środku obrony grał duet Satka-Milić. Nie wiadomo jednak czy Słowak zostanie w zespole.