ZKZL włączył się w akcję „Różowej skrzyneczki”. O co chodzi?

różowa skrzyneczka fot. ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych dołączył do miejsc posiadających różową skrzyneczkę. Znajduje się ona w w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Matejki 57. Będzie z niej mogła skorzystać każda potrzebująca kobieta.

– Akcja „Różowa skrzyneczka” prowadzona jest przez fundację o tej samej nazwie, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w tym zakresie – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Pierwsza skrzyneczka w przestrzeni publicznej pojawiła się w 2019 roku a już teraz na mapie Polski znajdują się tysiące punktów. W Poznaniu jak do tej pory skrzyneczka znajdowała się w 4 punktach.

Do akcji dołączył teraz także Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w ramach działań poprawiających komfort życia poznaniaków.
– Najważniejsze zadania spółki to oczywiście budowa nowych mieszkań oraz modernizacja miejskiego zasobu, która ma za zadanie poprawić warunki mieszkaniowe najemców – podkreśla Łukasz Kubiak. – Ale ZKZL stara się również dbać o mieszkańców poprzez akcje, które poprawią bezpieczeństwo poznaniaków.

Od wielu lat spółka rozdaje czujniki czadu i czujniki dymu – w wielu budynkach zarządzanych przez spółkę nadal znajdują się piece, choć dzięki remontom z każdym rokiem jest ich mniej. Dlatego takie czujniki mogą uratować ludzie zdrowie i życie.

Ponieważ tego rodzaju akcje podejmowane przez spółkę cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ZKZL postanowił włączyć się w kolejną, która ma na celu poprawę komfortu lokalnej społeczności i jest nią właśnie „Różowa skrzyneczka”. Skrzyneczka już została ustawiona w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Matejki 57, a poznanianki mogą w niej znaleźć środki higieniczne niezbędne podczas cyklu menstruacyjnego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: