Zimowe Miasteczko w Poznaniu już działa!

Zimowe Miasteczko fot. M. Wiśniewski FB

Organizatorzy właśnie testują lodowisko, a handlowcy czekają z otwartymi budkami i grzanym winem. Zimowe Miasteczko, które rozgościło się na placu Wolności, już działa i zaprasza chętnych.

Oficjalne otwarcie zaplanowano na 8 stycznia na godzinę 18.00, ale wszystko jest już gotowe i można korzystać z zimowych atrakcji. A wśród nich jest lodowisko, grzane wino, smakołyki na straganach, a także iceparty w każdy czwartek.

„Na mieszkańców i turystów czeka lodowisko, grzane wino, a także kulinarne smakołyki i słodkości” – napisał na swoim profilu FB Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, prezentując zdjęcia. – „Zimowisko trwa także na terenie Targów Poznańskich, gdzie również jest m.in. lodowisko, młyńskie koło i regionalne przekąski. Odbywać się ono będzie do 14 lutego. Serdecznie zapraszamy do centrum miasta!”.

Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do czwartku i w niedziele w godz. 11.00-21.00, natomiast w piątki i soboty od godz. 11.00 do 22.00. Dwugodzinny bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł, ale jest całkiem sporo promocji i dodatkowych atrakcji.

Przede wszystkim w poniedziałki od 11.00 do 12.00 dzieci będą mogły ślizgać się za darmo, a przez cały dzień bilety normalne i ulgowe będą tańsze o 5 zł. W czwartki z kolei bilety będą tańsze dla studentów – będą dla nich kosztować 20 zł. Na zniżki mogą liczyć także posiadacze Karty Rodziny Dużej oraz seniory powyżej 65. roku życia. Natomiast początkujący łyżwiarze mają szansę na darmowe lekcje – w każdą środę o godz. 19.00. Wystarczy kupić bilet.

8 stycznia z okazji otwarcia przybyli goście będą mogli obejrzeć show na lodzie, w każdą sobotę o godzinie 14.00 najmłodsi będą mogli oglądać spektakle teatralne, a w niedziele wziąć udział w spotkaniu z Elzą z filmu „Kraina lodu” na lodowisku. Każdy czwartek to znów iceparty na lodzie.

Zimowe Miasteczko będzie czynne aż do 26 lutego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: