Zielona Góra wykupi kwiaty od handlowców!

kolorowaZG fot. UM Zielona Góra
Władze miasta poinformowały o tym na oficjalnym profilu społecznościowym. Zakład Gospodarki Komunalnej odkupi od zielonogórskich handlowców – w cenach hurtowych – wszystkie chryzantemy w doniczkach i obsadzi nimi miejskie skwery.

Decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy z dnia na dzień zaskoczyła wszystkich i dla wielu osób, przywykłych te dni spędzać na cmentarzu jest bardzo przykra i smutna. Jednak najgorsza jest dla tych, którzy sprzedają znicze i kwiaty. Czas przed 1 listopada to czas żniw, zbierania owoców pracy z całego roku i dodatkowych pieniędzy. W tym roku pozbawiono ich tego wszystkiego. Dlatego prezydent Zielonej Góry postanowił im pomóc w ramach akcji #kolorowaZG.

“Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Zakład Gospodarki Komunalnej odkupi od zielonogórskich handlowców – w cenach hurtowych – chryzantemy w doniczkach, których nie udało im się sprzedać. Trafią one na nasze ronda, skwery oraz do naszych parków. Jesienią Zielona Góra będzie znowu kolorowa” – czytamy w informacji miasta.

Wszystkie osoby zainteresowane taką formą pomocy mogą się zgłaszać telefonicznie do zielonogórskiego urzędu miasta pod nr 609 453 791.

warto dodać, że za przykładem Zielonej Góry poszło kilka innych miast, miedzy innymi Chełm. Poznań natomiast nie pobierze od handlujących przed cmentarzami opłat za czas do 8 listopada.

el

Podziel się: