Zepchnięcie z tarasu w dyskotece. Podejrzany usłyszał zarzuty

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

24-letni mężczyzna, który jest podejrzany o zepchnięcie z tarasu dyskoteki w Mieleszynie 22-latka, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Do wypadku doszło w nocy z 25 na 26 grudnia około godziny 4.00 nad ranem na dyskotece w Mieleszynie. Według dotychczasowych ustaleń policji 24-latek, mieszkaniec powiatu pilskiego, miał popchnąć 22-latka z Gniezna, a ten wpadł na szklaną barierkę tarasu, która pękła pod jego ciężarem. Mężczyzna spadł w dół, doznał poważnych obrażeń i przebywa w szpitalu, w stanie śpiączki farmakologicznej.

24-latek został zatrzymany przez ochronę klubu, która wezwała też policję. Był pod wpływem alkoholu – miał prawie 2 promile w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali go w areszcie, a gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, jak podaje portal „moje-gniezno”. Podczas zdarzenia ucierpiała też kobieta stojąca pod tarasem – spadł na nią fragment barierki i ją zranił.

24-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia. Wcześniej nie był karany.

Podziel się:

Ostatnio dodane: