Reklama

ZDM nadal zbiera liście

Mieszkańcy Poznania jeszcze mogą składać w Zarządzie Dróg Miejskich zamówienia na worki do liści zbieranych z ulicy. Jak to zrobić i gdzie się zwrócić?

Od kilku już lat Zarząd Dróg Miejskich jesienią prowadzi akcję mającą na celu pomoc właścicielom, administratorom i dozorcom w uprzątaniu liści opadających na miejskie chodniki położone przy ich posesjach. Obowiązek sprzątania tych chodników wzdłuż granicy działki należy – zgodnie z prawem – do właścicieli posesji, a zagospodarowanie zebranych liści stanowi zazwyczaj największy problem.

Dlatego ZDM od 17 września do 31 grudnia 2018 roku prowadzi akcję przekazywania tym właścicielom posesji, którzy złożą zamówienie, worków na liście zebrane z ulicy i chodnika. Usługa jest bezpłatna dla poznaniaków – koszty, w tym opłatę za zakup i dostarczenie worków oznaczonych napisem „ZDM – liście zebrane z ulicy” oraz opłatę za późniejszy odbiór, pokrywa ZDM.

Co powinien zrobić mieszkaniec, który chce wziąć udział w akcji? Wystarczy, że złoży zamówienie na takie worki w Wydziale Utrzymania Infrastruktury Drogowej ZDM przy ul. Wilczak 17. Może to zrobić osobiście, ale może także zrobić to za pomocą telefonu (tel. 61 64 77 274 (pn-pt, godz. 7:00 – 15:00) lub e-maila (liscie@zdm.poznan.pl).

Worki będą dostarczane bezpośrednio pod wskazane adresy (umieszczane w furtce bądź przerzucane przez płot posesji). Natomiast zapełnione worki powinny być pozostawione w miejscu skąd liście były zbierane, na terenie ogólnodostępnym – na poboczu bądź na części chodnika, po stronie posesji. Stąd będą je zabierać firmy pracujące na zlecenie ZDM. Gdyby ich zabrakło – właściciel posesji musi po prostu złożyć kolejne zamówienie. Uwaga! Do worków nie powinny trafiać inne odpady ani liście z terenu samej nieruchomości.

Terminy odbioru worków w grudniu tego roku:

Jeżyce I (centrum) – 10 i 21 grudnia
Sołacz – 11 i 21 grudnia
Podolany – 13 i 27 grudnia
Strzeszyn, Smochowice -n14 i 28 grudnia
Stare Miasto (centrum) – 10 i 21 grudnia
Winogrady – 12 i 27 grudnia
Piątkowo – 14 i 28 grudnia
Nowe Miasta Północ – 10 i 21 grudnia
Nowe Miasto Południe – 12 i 27 grudnia
Marcelin – 10 i 21 grudnia
Łazarz – 11 i 21 grudnia
Górczyn Junikowo – 13 i 27 grudnia
Grunwald Południe – 14 i 28 grudnia
Wilda (centrum) – 11 i 21 grudnia
Dębiec i Świerczewo – 13 i 27 grudnia

ZDM, el, fot. ZDM