Zdiagnozowano pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. W Łodzi

Koronawirus fot. pixabay
25-letnia pacjentka jednego z łódzkich szpitali miała wykonane testy, które potwierdziły obecność koronawirusa. Kobieta miesiąc spędziła w Tajlandii.

Jak informuje łódzki “Express Ilustrowany”, kobieta źle się czuła już podczas pobytu w Tajlandii, a objawy przypominały grypę z silnymi dusznościami. Po przylocie samolotem do Warszawy w sobotę 23 lutego, pociągiem pojechała do Łodzi i tam sama zgłosiła się do szpitala im. Biegańskiego. Wykonano jej test na obecność koronawirusa, który potwierdził, że jest zarażona koronawirusem.

Pacjentka przebywa w szpitalu, a jej stan ogólny jest dobry. Szpital na polecenie Ministerstwa Zdrowia zlecił wykonanie kolejnego testu i czeka na jego wyniki. Będą znane za trzy dni. Inspekcja sanitarna bada, z iloma osobami kobieta miała kontakt po powrocie do Polski. Wszystkie, które uda się odszukać, powinny przejść testy na obecność koronawirusa.

Przypominamy, że działa infolinia, która uruchomił NFZ, gdzie można uzyskać wszystkie potrzebne informacje. Jej numer to 800 190 590.

Ministerstwo Zdrowia nadal, mimo wyników testów, oficjalnie nie potwierdza obecności koronawirusa w Polsce.

el

Podziel się: