Zderzenie trzech samochodów. Jedna osoba z obrażeniami

wypadek fot. KP PSP Oborniki

Volkswagen golf, peugeot 206 i audi A6 zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 178 w miejscowości Lipa. Jeden z kierowców odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala. Droga była nieprzejezdna przez kilkadziesiąt minut.

Do wypadku doszło 17 kwietnia po godzinie 19.00 – o 19.27 strażacy z KP PSP Oborniki otrzymali wezwanie do wypadku. Na miejscu zastali volkswagena golf, peugeota 206 i audi A6 blokujące drogę w obu kierunkach.
– Kierujący golfem oraz audi opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem JOP i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej – informuje mł. bryg. Leszek Walczak z KP PSP Oborniki. – W wyniku zderzenia kierujący peugeotem wypadł z pojazdu i leżał na jezdni. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego został przetransportowany do szpitala w Obornikach. Na czas prowadzonych działań ruch na DW178 został wstrzymany.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Strażacy oświetlili też teren akcji, by przybyli na miejsce policjanci mogli przeprowadzić oględziny miejsca wypadku. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udziały brały cztery zastępy strażaków.

Według wstępnych ustaleń policjantów kierowca peugeota wyjeżdżając z prywatnej posesji nie upewnił się, czy ma wolną drogę – i zderzył się z nadjeżdżającym audi, które akurat było w trakcie wyprzedzania golfa. Kierowca audi nie był w stanie zahamować i uniknąć zderzenia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: