Zderzenie samochodu z koparką. Dwie osoby trafiły do szpitala

wypadek w Małachowie Wierzbiczanach fot. KP PSP Gniezno

W miejscowości Małachowo Wierzbiczany w powiecie gnieźnieńskim samochód osobowy wjechał w koparko-ładowarkę. Dwie osoby podróżujące samochodem odniosły obrażenia i trafiły do szpitala, a droga była zablokowana przez kilka godzin.

Do wypadku doszło 20 lipca o godz. 14.15, jak informuje KP PSP Gniezno.
“Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej zastano samochód osobowy po zderzeniu czołowo-bocznym z koparko ładowarką” – informują gnieźnieńscy strażacy. – “Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby – kierowca był zakleszczony w pojeździe natomiast pasażer wyszedł z samochodu o własnych siłach i znajdował się poza pojazdem”.

Strażacy z JRG Gniezno i OSP Witkowo zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wydostali kierowcę samochodu osobowego – był zakleszczony w karoserii i trzeba było użyć narzędzi hydraulicznych.
“Poszkodowany został wydobyty z pojazdu na noszach typu deska i przetransportowany do karetki” – informuje KP PSP Gniezno. – “Do czasu przybycia na miejsce zdarzenia drugiego zespołu ratownictwa medycznego strażacy udzielili również drugiemu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kierowca koparko ładowarki nie doznał żadnych obrażeń. W wyniku zdarzenia dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników medycznych zostały zabrane do szpitala”.

Na czas działań służb, przez kilka godzin, droga była zablokowana dla ruchu, a kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Podziel się: