Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Smolnica w powiecie szamotulskim. Z lasu wyskoczył dzik tuż przed jadący samochód. Kierowca nie zdążył zahamować i doszło do zderzenia. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Wypadek miał miejsce 23 grudnia o godzinie 13.15, jak odnotowali strażacy z OSP Wronki na swoim profilu na Facebooku.
„Dwa zastępy OSP Wronki i JRG Szamotuły, OSP Piotrowo, ZRM, policja zostały zadysponowane do kolizji drogowej samochodu osobowego z dzikiem w Smolnicy” – poinformowali. – „Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do szpitala”.
W czasie pracy służb ruch na drodze odbywał się wahadłowo.