Zderzenie samochodu z busem. Pięć osób z obrażeniami

wypadek fot. KP PSP Ostrów Wielkopolski

Na drodze powiatowej w w miejscowości Gorzyce Wielkie doszło do zderzenia dwóch pojazdów: samochodu osobowego i busa. Pięć osób odniosło obrażenia i musiało zostać przewiezionych do szpitala.

Do wypadku doszło 14 marca, kilkanaście minut po godzinie 22.00.
– Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP – informuje kpt. Tomasz Chmielecki z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim. – Po przybyciu pierwszych zastępów stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z busem na prostym odcinku drogi powiatowej. W momencie przybycia pięć osób uczestniczących w zdarzeniu znajdowało się poza pojazdami, a jeden poszkodowany, nieprzytomny kierowca samochodu osobowego znajdował się we wraku.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wydostali na zewnątrz nieprzytomnego kierowcę. Musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by rozciąć mocno odkształconą karoserię i wydostać rannego. Udzielili też pierwszej pomocy pozostałym ofiarom wypadku, a następnie przekazali ich załogom karetek pogotowia, które zawiozły je do szpitali.

Na czas prowadzenia działań, przez ponad 3 godziny, droga była całkowicie zablokowana. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia ostrowska policja.

Podziel się:

Ostatnio dodane: