Zderzenie samochodu osobowego i ciągnika w Wielkopolsce. Ranny trzylatek

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

26-latek kierujący ciągnikiem wyjeżdżał z leśnej drogi i nie ustąpił pierwszeństwa 29-latce za kierownicą skody. Doszło do zderzenia pojazdów. Ranny został trzyletni chłopczyk podróżujący z kobietą.

Do zdarzenia doszło 27 grudnia 2022 roku około godziny 14.30 w miejscowości Marcinki, jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.
„Policjanci wykonujący czynności na miejscu tego zdarzenia ustalili, że 26-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, kierując ciągnikiem rolniczym marki Massey Ferguson wraz z przyczepą, wyjeżdżając z leśnego duktu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Skoda, którym to pojazdem kierowała 29-letnia kobieta, mieszkanka powiatru ostrzeszowskiego” – informuje KPP Ostrzeszów.

Kobieta podróżowała w towarzystwie swoich dzieci w wieku 6 i 3 lat. Wskutek zderzenia obu pojazdów ucierpiało młodsze z dzieci, trzyletni chłopczyk.
„Chłopiec został przetransportowany karetką do szpitala, celem przeprowadzenia diagnostyki” – informuje policja. – „Kierujący pojazdami zostali zbadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – byli trzeźwi”.

Jednak jak się okazało podczas prowadzonych czynności – kierujący ciągnikiem rolniczym nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W jego sprawie policjanci będą prowadzili dalsze czynności.

Podziel się:

Ostatnio dodane: