Zderzenie samochodów z ciągnikiem rolniczym na DK15

zderzenie pojazdów na DK15 fot. KP PSP Krotoszyn

Dwa samochody osobowe zderzyły się z ciągnikiem rolniczym, który miał podczepiony pług. Jeden z nich wjechał w tył ciągnika. Cztery osoby odniosły obrażenia, na szczęście tylko jedna na tyle poważne, by była konieczność przewiezienia jej do szpitala.

Do wypadku doszło 19 października około godziny 19.30 na drodze krajowej nr 15 pomiędzy Bożacinem a Wolenicami, jak informuje KP PSP Krotoszyn. Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z JRG w Krotoszynie, dwa zastępy OSP Czarny Sad oraz po jednym zastępie z OSP Krotoszyn i OSP Benice.

– Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że samochód osobowy najechał na tył ciągnika rolniczego i znalazł się pod podczepionym pługiem rolniczym – informuje st. kpt. Tomasz Patryas z KP PSP Krotoszyn. – Drugi pojazd osobowy znajdował się poza drogą w rowie. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia następnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Gdy na miejsce dotarła karetka i rannymi zaopiekowali się ratownicy medyczni, strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach i zabezpieczyli wycieki płynów technicznych. W czasie pracy służb ruch na drodze był całkowicie zablokowany, a policja zorganizowała objazdy. Działania straży pożarnej trwały 4 godziny i 40 minut.

Podziel się: