Zderzenie na skrzyżowaniu w Wielkopolsce. Jedna osoba trafiła do szpitala

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Polnej i Asnyka. Jak ustaliła policja – winna była kierująca samochodem marki Audi A3, która nie zatrzymała się przed znakiem STOP.

Do zdarzenia doszło 28 czerwca, kilka minut po godzinie 10.00 rano. Jak ustalili kaliscy policjanci, 47-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego kierująca audi jechała ulicą Asnyka w kierunku Serbinowskiej. Ponieważ nie zatrzymała się przed znakiem stopu, doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki BMW, prowadzonym przez 57-letnią mieszkankę Kalisza.

Jak powiedziała portalowi “kalisz24 INFO” asp. Edyta Marciniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, obie kierujące były trzeźwe, ale kierująca audi nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa – i to właśnie ona odniosła obrażenia wymagające pobytu w szpitalu. Ale ponieważ obrażenia nie wymagały leczenia dłuższego niż 7 dni, policja uznała zdarzenie za kolizję i ukarała sprawczynię mandatem w wysokości 1500 zł oraz 10 punktami karnymi.

Podziel się: