Zderzenie dwóch samochodów w Wielkopolsce. Jedna osoba z obrażeniami

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

W miejscowości Oporówko w powiecie leszczyńskim doszło do groźnego wypadku: zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy. Kierująca osobówką odniosła obrażenia, a wezwani na miejsce policjanci stwierdzili, że kierowca auta ciężarowego prowadził pod wpływem alkoholu.

Do wypadku doszło 26 czerwca około godziny 10.00 rano. Jak powiedziała “Głosowi Wielkopolskiemu” Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, funkcjonariusze obecni na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierowca ciężarówki, 39-latek, wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu, ponieważ nie zatrzymał się przed znakiem “stop” i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym.

Policjanci przebadali kierowców obu samochodów na obecność alkoholu i okazało się, że kierująca autem osobowym była trzeźwa, ale u kierowcy ciężarówki alkomat pokazał pół promila alkoholu.

Kobieta odniosła obrażenia i wezwano do niej karetkę pogotowia. Na szczęście, jak stwierdzili ratownicy medyczni, obrażenia nie okazały się poważne i nie trzeba jej było zabierać do szpitala.

Podziel się: