Zderzenie dwóch samochodów przed przejściem dla pieszych

wypadek DW190 fot. KP PSP Gniezno

Dwie osoby w szpitalu, w tym potrącony pieszy, i trzy zniszczone samochody. To bilans wypadku, do którego doszło 15 listopada przy przejściu dla pieszych przez drogę wojewódzką nr 190 pod Gnieznem.

Jak informują gnieźnieńscy strażacy, o godzinie 9.23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o wypadku dwóch samochodów osobowych na DW190.

„Zderzenie miało miejsce przed oznakowanym przejściem dla pieszych” – informują strażacy. – „Najprawdopodobniej pierwszy z pojazdów zatrzymał się przed przejściem przepuszczając pieszego przez jezdnię – i w tym czasie na jego tył najechał kolejny pojazd, który na lawecie przewoził samochód. W wyniku tego zdarzenia pierwszy z pojazdów przemieścił się, potrącając pieszego przechodzącego przez pasy”.

Samochodami podróżowały łącznie trzy osoby i jedna z nich odniosła obrażenia. Ucierpiał też pieszych przechodzący przez jezdnię. Obu poszkodowanym strażacy udzielili pierwszej pomocy, a później karetka zabrała ich do szpitala.

Strażacy zajęli się też zabezpieczeniem miejsca zdarzenia: rozłączyli akumulatory oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne. Na czas prowadzonych działań ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: