Zderzenie dwóch samochodów na DK15. Trzy osoby poszkodowane

kolizja fot. OSP Koźmin

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wałków w powiecie krotoszyńskim. Wezwano karetkę pogotowia dla trzech osób poszkodowanych, ale żadna z nich nie wymagała hospitalizacji. Na drodze przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia po godzinie 8.00, jak informują strażacy z KP PSP w Krotoszynie.
– W zdarzeniu tym uczestniczyły łącznie trzy osoby, które opuściły uszkodzone środki transportu o własnych siłach – wyjaśnia mł. kpt. Mateusz Dymarski z KP PSP Krotoszyn. – Do czasu przybycia służb medycznych ratownicy udzielili uczestnikom zdarzenia kwalifikowanej pierwszej pomocy adekwatnej do poniesionych obrażeń. W momencie dotarcia zespołu ratownictwa medycznego trzech mężczyzn trafiło do karetki pogotowia celem dalszej diagnostyki. Kierownik zespołu nie stwierdził podstaw do hospitalizacji pozostawiając uczestników zdarzenia na miejscu wypadku.

Strażacy wsparli policjantów przy organizacji ruchu wahadłowego, usunęli też pozostałości po kolizji. W działaniach uczestniczył jeden zastęp z jednostki ratowniczo -gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz jednostki OSP Koźmin Wielkopolski i OSP Wałków, a także zastęp OSP Golina z terenu powiatu jarocińskiego.

Podziel się: