Zderzenie dwóch samochodów. Jedna osoba w szpitalu

wypadek fot. OSP Piaski

Dziewiętnastoletnia mieszkanka powiatu gostyńskiego postanowiła wyprzedzić jadący przed nią pojazd. W efekcie zderzyła się z innym samochodem, który z tego powodu uderzył w drzewo, a jego kierowcę trzeba było zabrać do szpitala.

Jak informuje portal „gostynska”, do wypadku doszło 8 lutego, około godz. 14.00, na prostym odcinku drogi pomiędzy Strzelcami Wielkimi a Lipiem. Dziewiętnastolatka kierująca renault scenic jechała drogą w kierunku Piasków jako trzecia: przed nią jechał quad, a przed quadem – peugeot.

Jak powiedział portalowi mł. asp. Rafał Łagoda z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu, kobieta w pewnym momencie postanowiła wyprzedzić jadącego przed nią quada – i to zrobiła, ale wracając na swój pas uderzyła w tył jadącego przed quadem peugeota. Kierowca peugeota stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Wysiadł z samochodu o własnych siłach, ale lekarz z karetki pogotowia, która dotarła na miejsce, zdecydował, że trzeba go zabrać do szpitala. Wszyscy kierowcy, jak sprawdzili policjanci, byli trzeźwi.

Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej: JRG Gostyń i OSP Piaski, a na czas pracy służb droga była nieprzejezdna przez kilkadziesiąt minut. Policja bada okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Podziel się:

Ostatnio dodane: