Zderzenie dwóch samochodów. Jeden wjechał w budynek

kolizja fot. OSP Zaniemyśl

Na skrzyżowaniu ulic Średzkiej i Kilińskiego w Zaniemyślu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich uderzył w budynek, w którym znajduje się sklep spożywczy i trzeba go było wyłączyć z użytkowania.

Wypadek miał miejsce 13 maja – strażacy zostali wezwani o godzinie 13.53, jak informuje OSP Zaniemyśl.
„Z chwilą przybycia pierwszego zastępu straży pożarnej potwierdzono zderzenie dwóch samochodów osobowych, z czego jeden uderzył w budynek, gdzie znajdował się sklep spożywczy” – informują strażacy na swoim profilu na Facebooku. – „W groźnie wyglądającym wypadku na szczęście nikt nie ucierpiał. W wyniku uderzenia auta w budynek została naruszona konstrukcja ściany, która została zabezpieczona stemplami przez przybyłą na miejsce zdarzenia grupę poszukiwawczo-ratowniczą z JRG 4 Poznań. Na wniosek inspektora budowlanego cześć budynku została wyłączona z użytkowania”.

Według ustaleń policji kierowca mercedesa, 47-letni obywatel Ukrainy, jadący ulicą Powstańców Wielkopolskich, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym fordem. Uderzenie spowodowało, że mercedes uderzył w ścianę budynku.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: