Zderzenie dwóch pojazdów w Wielkopolsce. Wyciąganie ciężarówki z rowu trwało kilka godzin!

Policja fot. Sławek Wąchała

Na DK92 w Nekli samochód ciężarowy zderzył się z osobowym. Wskutek uderzenia ciężarówka wpadła do rowu i wypadły z niej 33 skrzynki z mrożonkami. Rozładowanie i wyciąganie auta z rowu trwało do późnego popołudnia.

Wypadek miał miejsce 25 maja około 1.00 w nocy. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji we Wrześni, kierowca ciężarówki, jadący drogą krajową nr 92, nie zastosował się do wskazania sygnalizacji świetlnej i na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie, zderzając się z volvo wyjeżdżającym z ulicy Powstańców Wielkopolskich w Nekli.

„Godziny nocne nie zwalniają z przestrzegania przepisów ruch drogowego” – zwracają uwagę wrzesińscy policjanci. – „W wyniku tego zderzenia uszkodzeniu uległy bariery energochłonne oddzielające pasy a także sygnalizatory świetlne, a dodatkowo z naczepy wypadły 33 skrzynki z mrożonkami. Za spowodowanie kolizji 20-latek pochodzący z powiatu pilskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych”.

Służby zaraz po kolizji zaczęły usuwać jej skutki – jak się jednak okazało, wydostanie ciężarówki z rowu nie jest taka prostą sprawą. Nie udało się tego wykonać bez jej wcześniejszego rozładowania, a to musiało potrwać. Przez kilka godzin zablokowany był jeden pas ruchu i utrudniony przejazd w kierunku Wrześni. Obecnie już ruch odbywa się bez przeszkód.

Podziel się:

Ostatnio dodane: