Zderzenie dwóch ciągników rolniczych. Jedna osoba ranna

zderzenie dwóch ciągników fot. KP PSP Rawicz

69-letni mężczyzna trafił do szpitala po wypadku, do jakiego doszło na drodze powiatowej pomiędzy Tarchalinem i Bojanowem. Zderzyły się tam ciągnik rolniczy z przyczepą i ciągnik z podwieszonym agregatem uprawowo-siewnym.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 4 maja około godziny 8.40, na skrzyżowaniu drogi powiatowej z Ponieca do Bojanowa, z drogą prowadzącą do Gościejewic. Oba ciągniki jechały w stronę Tarchalina.

Jak ustalili policjanci, w momencie gdy ciągnik marki New Holland na skrzyżowaniu skręcał w lewo, w jego podwieszony agregat uderzył ciągnik marki John Deere ciągnący przyczepę załadowaną nawozem – i przewrócił się, uszkadzając zaczep przyczepy.

Wypadek zablokował drogę, a na miejsce wezwano strażaków z KP PSP w Rawiczu oraz OSP Bojanowo i OSP Gościejewice do działań ratowniczych.
– Polegały one m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy ciągnika marki John Deere, mieszkańcowi gminy Krobia, zneutralizowaniu rozlanych płynów eksploatacyjnych, a także wsparciu operatorów ładowarek podczas podnoszenia przewróconego ciągnika – wylicza bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP.

Akcja trwała blisko 3 godziny i w tym czasie droga była nieprzejezdna.

Podziel się:

Ostatnio dodane: