Zderzenie dwóch autobusów i samochodu osobowego w Poznaniu. Cztery osoby ranne

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Do poważnego wypadku doszło na ulicy 28 Czerwca 1956 r. na wysokości osiedla Dębina. Zderzyły się tam dwa autobusy i samochód osobowy. Pasażerowie właśnie wysiadający z autobusu odnieśli obrażenia.

Do wypadku doszło 30 listopada około godziny 10.30. Jak informuje Marta Mróz z zespołu prasowego poznańskiej policji, według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy przy przystanku „os. Dębina” autobus podmiejski uderzył w samochód osobowy, a ten – w autobus MPK linii nr 171, który akurat stał na przystanku i z którego wysiadali pasażerowie.

To właśnie wysiadający pasażerowie najbardziej ucierpieli z powodu zderzenia, choć na szczęście w żadnym wypadku nie są to obrażenia poważne. Według policji cztery osoby zostały przewiezione do szpitali. Policjanci przebadali też wszystkich kierowców na obecność alkoholu. Byli trzeźwi.

Z powodu wypadku na ulicy 28 Czerwca 1956 przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu. Jak poinformował Nadzór Ruchu MPK, autobusy linii 171 i 176 nie dojeżdżały do przystanku końcowego i były kierowane na pętlę Dębiec PKM (tzw. „małą pętla”). Ruch wrócił do normy dopiero o godzinie 13.20.

fot. ZTM (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się:

Ostatnio dodane: