Zderzenie czterech samochodów w Wielkopolsce. Jedna osoba ranna

wypadek fot. KP PSP Koło

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Czołowo w powiecie kolskim. Zderzyły się tam cztery samochody, którymi podróżowało siedem osób, w tym dwoje dzieci. Jedna osoba odniosła obrażenia i zaopiekowali się nią ratownicy medyczni.

Wypadek miał miejsce 19 października po godzinie 17.00. Kolscy strażacy otrzymali zgłoszenie z systemu e-call i na miejsce udały się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz zastęp OSP Wrząca Wielka.
– W wyniku rozpoznania kierujący działaniami ratowniczymi ustalił, że doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych – informuje mł. asp. Hubert Zastawa z KP PSP Koło. – Pojazdami podróżowało 7 osób, w tym 2 dzieci. Wszystkie osoby podróżujące samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem JOP. Jedna osoba została poszkodowana.

Z powodu wypadku droga wojewódzka nr 270 była zablokowana w obu kierunkach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu prowadzonych działań, odłączeniu dopływu prądu od akumulatorów w pojazdach oraz zabezpieczeniu wycieku paliwa i płynów eksploatacyjnych. Strażacy udzielili też pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, po czym przekazali ją załodze karetki pogotowia, gdy dotarła na miejsce.

Przyczyny i okoliczności wypadku bada kolska policja.

Źródło: KP PSP Koło

Podziel się: