Zderzenie czołowe w Wielkopolsce. Duże utrudnienia na drodze

kolizja fot. OSP Dłoń

Dwa samochody osobowe zderzyły się między miejscowościami Dłoń a Sobiałkowo na drodze krajowej nr 36. Żaden z kierowców nie doznał poważnych obrażeń, ale zdarzenie spowodowało duże utrudnienia na drodze. Sprawca dostał mandat w wysokości 2000 zł.

Kolizja miała miejsce 12 stycznia około godz. 12.30. Jak powiedziała portalowi „rawicz24” asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy KPP Rawicz, 59-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego kierujący fiatem punto nie upewnił się, że może bezpiecznie wyprzedzić jadący przed nim samochód. Gdy rozpoczął wyprzedzanie, okazało się, że z przeciwka jedzie kia kierowana przez 48-latka z gminy Rawicz. Doszło do czołowego zderzenia.

Jak ustalili policjanci, obaj kierowcy byli trzeźwi i żaden nie odniósł poważnych obrażeń. Strażacy z OSP Dłoń, OSP Sobiałkowo i KP PSP Rawicz mieli jedynie sporo pracy przy usuwaniu skutków zdarzenia. Ucierpiał natomiast portfel 59-latka, ponieważ za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem w wysokości 2.000 zł.

Podziel się:

Ostatnio dodane: