sobota, 24 lutego, 2024

Zderzenie ciężarówki z pociągiem. Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna

Pociąg relacji Kołobrzeg- zderzył się z ciężarówką na przejeździe kolejowym. Jedna osoba zginęła na miejscu, jedna jest ranna. Na miejscu pracują służby, ruch na trasie jest wstrzymany.

Wypadek miał miejsce 10 stycznia około godziny 8.00 rano na przejeździe w Budzyniu w powiecie chodzieskim. Na miejscu zginął pracownik obsługi pociągu, maszynista jest poważnie ranny. Pociągiem podróżowało 160 pasażerów.

Jak informuje Radosław Śledziński z PKP PLK, przejazd kolejowy, na który wjechał samochód, znajduje się na osiedlu Nowe Budy w Budzyniu. Jest niestrzeżony, ale oznakowany krzyżem św. Andrzeja i znakiem “Stop”. jak ustalili policjanci – kierowca ciężarówki był trzeźwy. Policja i służby kolejowe ustalają okoliczności i przyczyny wypadku. Uderzenie było tak silne, że pociąg częściowo się wykoleił.

Już wiadomo, że tor został uszkodzony na długości mniej więcej 200 metrów. Służby kolejowe przystąpią do jego naprawy natychmiast po zakończeniu akcji ratunkowej, ale do czasu jej ukończenia trasa kolejowa do Piły na tym odcinku będzie nieprzejezdna. Są ustalane objazdy dla pociągów dalekobieżnych, a pasażerowie pociągów regionalnych na odcinku od Budzynia do Rogoźna Wielkopolskiego korzystają z autobusowej komunikacji zastępczej.

Na miejscu pracuje 13 zastępów strażaków. Rannych pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala.

Źródło: PKP PLK, Chodzież Nasze Miasto
Strona głównaChodzieżZderzenie ciężarówki z pociągiem. Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna