Zderzenie ciągnika i ciężarówki ze szklanymi wyrobami. Droga zasłana potłuczonym szkłem!

potłuczone szkło fot. KPP w Nakle nad Notecią

Spory odcinek drogi krajowej nr 10, w Minikowie niedaleko Nakła nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie), całkowicie zniknął pod grubą warstwą rozbitego szkła. Ciągnik rolniczy uderzył tam w ciężarówkę przewożącą szkło.

jak informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, do zdarzenia doszło 1 marca po godzinie 10.00 rano. Dyżurny nakielskiej policji odebrał informację, że na drodze krajowej nr 10 zderzyły się dwa pojazdy: ciągnik rolniczy i ciężarówka wyładowana wyrobami szklanymi. Cały ładunek wysypał się na jezdnię – i potłukł.

„Na miejscu pracowała „drogówka” oraz kryminalni i jak wynika z ich wstępnych ustaleń, kierujący ciągnikiem rolniczym, 22-letni mieszkaniec gminy Mrocza, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania skrętu w lewo” – informuje KPP w Nakle nad Notecią. – „W wyniku czego, skręcając, uderzył w wyprzedzające go iveco. Tir przewrócił się, tamując krajową dziesiątkę, a przewożony ładunek szkła wypadł na trasę”.

Kierowca tira został przewieziony do szpitala w Bydgoszczy z obrażeniami ciała – a prowadzący ciągnik rolniczy 22-latek został przebadany przez policję alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie pół promila alkoholu, dlatego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy – a to dopiero początek konsekwencji, jakie go czekają.

Podziel się: