Ferie fot. UW

Zbliża się początek ferii zimowych. “Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetowe”

W poniedziałek uczniowie wielkopolskich szkół rozpoczną ferie zimowe. Wojewoda przypomniał dzisiaj, że w tym okresie należy pamiętać o bezpieczeństwie.

446 tys. uczniów z Wielkopolski rozpocznie ferie zimowe już w przyszły poniedziałek, 27 stycznia 2020. W związku z tym powstała akcja “Bezpieczne Ferie 2020”, w ramach której pracownicy służb będą pomagali rodzicom w zapewnieniu bezpieczeństwa nad ich pociechami, które wyjeżdżają na kolonie.

Wspólnymi siłami urzędnicy oraz policjanci będą dążyli do tego, żeby wyjazdy dzieci przebiegały sprawnie i nie było podczas nich nieprzewidzianych nieprzyjemnych zdarzeń. Funkcjonariusze już zapowiedzieli m.in. kontrole techniczne pojazdów, które zabierają dzieci na różnego rodzaju wyjazdy. Podczas nich sprawdzania będzie również trzeźwość kierowców.

Co ciekawe na stronach Kuratorium Oświaty można znaleźć rejestr placówek, w których wypoczywać mogą dzieci. – Z wszelkimi wątpliwościami i pytaniami związanymi z kontrolą bezpieczeństwa miejsc wypoczynku można zwracać się do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Na stronach Kuratorium znajduje się aktualizowany na bieżąco rejestr placówek wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży. Zaświadczenie wydane przez Kuratorium gwarantuje, że sprawdzono kartę kwalifikacyjną obiektu przez Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną, Straż Pożarną oraz wójta/burmistrza. Posiadanie karty gwarantuje również, że sprawdzone zostały kwalifikacje pracowników i kierownika placówki, a także zatwierdzono plan pracy z dziećmi i młodzieżą – tłumaczy Tomasz Stube, kierownik oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej Gabinet Wojewody.

– Jesteśmy gotowi do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetowe – zapewnił Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski.

UW / op. AS

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze