Mateusz Morawiecki w Nowej Białej fot. KPRM

Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej

Po tragicznym, choć na szczęście bez ofiar w ludziach, pożarze w miejscowości Nowa Biała ruszyły zbiórki pomocy dla poszkodowanych mieszkańców. Pomoc obiecał też premier Mateusz Morawiecki.

– Przyjechałem dzisiaj do Nowej Białej, aby na miejscu spotkać się z poszkodowanymi podczas pożaru. Zapewniam – nikt nie zostanie bez pomocy – mówił premier. – Przygotowujemy wsparcie bezpośrednie dla mieszkańców, ale także pomoc w odbudowie budynków. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję ratunkową.

Premier powiedział też, że rozmawiał z ministrami Kamińskim i Błaszczakiem oraz z wojewodą małopolskim na temat pomocy i do Nowej Białej zostaną wysłane oddziały wojska, które pomogą rodzinom.
– Każda rodzina będzie miała dach nad głową – zapewnił premier.

Także na stronie internetowej zrzutka.pl ruszyła zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej zorganizowana przez portal NowaBiała 24.pl. Do końca zbiórki pozostało 41 dni, a już zebrano prawie połowę z 500 000 zł.

Przypomnijmy, że miejscowość Nowa Biała na Spiszu, położona przy przełomie rzeki Białki, padła ofiarą tragicznego w skutkach pożaru – spłonęły 22 budynki mieszkalne i kilkanaście gospodarczych, a z wielu z nich nie udało się wyprowadzić na czas zwierząt lub wynieść sprzętu czy ocalić płodów rolnych. Jak ogromny był to pożar, świadczy choćby fakt, że w jego gaszeniu brało udział ponad 400 strażaków z prawie 100 jednostek OSP i PSP z gmin i powiatów całej Małopolski.

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze