Zbiórka ciepłych ubrań w Poznaniu dla ukraińskich dzieci. „Podzielmy się z nimi ciepłem”

Zamek Cesarski CK Zamek fot. Sławek Wąchała

„W Ukrainie dzieci nie proszą Świętego Mikołaja o zabawki” – wyjaśnia Centrum Kultury Zamek genezę zbiórki. – „Proszą o ciepło. Marzną. Podzielmy się z nimi ciepłem”. Dary pojadą do Charkowa.

Zbiórkę organizuje CK Zamek wspólnie z Teatrem Animacji, który współpracuje z Teatrem Lalek w Charkowie i wie, jak wygląda tam sytuacja. A nie jest łatwo, bo w Charkowie po tylu miesiącach bombardowań i działań wojennych brakuje dosłownie wszystkiego – a jest zima, surowa w tym rejonie Ukrainy. Co jest potrzebne? Przede wszystkim zimowa odzież dla dzieci od trzeciego miesiąca życia.
– Nowe lub w dobrym stanie (wyprane, gotowe do założenia, ciepłe) kombinezony, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki (szczególnie ważne!), kominy, polary, rajstopy, skarpetki, spodnie, swetry, bluzy, buty oraz nową bieliznę termiczną – wylicza Anna Szamotuła, rzeczniczka prasowa CK Zamek.

Potrzebne są też latarki czołówki na USB,a także powerbanki, żeby dzieci były bezpieczne także po zmroku. No i słodycze, fabrycznie zapakowane, żeby dzieci miały choć odrobinę przyjemności na święta…

– Zebrane dary wyślemy do Teatru Lalek w Charkowie do Mikołaja, który rozda je potrzebującym – wyjaśnia rzeczniczka. – Teatr Lalek w Charkowie współpracuje z organizacjami pomocowymi w obwodzie charkowskim, które pomagają potrzebującym dzieciom. Docierają tam, gdzie wsparcie naprawdę jest potrzebne.

Zbiórka będzie się odbywała w dniach 14‒18 grudnia w godzinach od 10.00 do 20.00. Miejsce zbiórki: Hol Wielki CK Zamek, na parterze.

Podziel się:

Ostatnio dodane: