Zbigniew Hoffmann: Zrobimy wszystko, by kierowcy jeszcze w tym roku mogli skorzystać z dwóch jezdni ekspresówki

Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski, skomentował problemy z budową części trasy S5.
Reklama

Budowa S5 nie ma szczęścia. Problemy z kolejnymi wykonawcami, konieczność rozpisywania kolejnych przetargów i nieznośnie zbliżający się termin oddania całej inwestycji do użytku. Przypomnijmy, że pierwotnie trasa miała być gotowa do końca 2019 roku. Termin wydaje się być mocno zagrożony.

– Zrobimy wszystko, by kierowcy jeszcze w tym roku mogli skorzystać z dwóch jezdni ekspresówki od Poznania do Wrocławia – zapewniał Zbigniew Hoffmann w rozmowie z Radiem Poznań. – Z kwestiami finansowymi sobie poradzimy. Jest problem z realizacją inwestycji przez wykonawców. Nie ukrywam, że spędza mi to sen z powiek. Jest to jedna z priorytetowych, strategicznych inwestycji nie tylko dla Wielkopolski. Jestem po wielokrotnych rozmowach z Markiem Napierałą – dyrektorem poznańskiego oddziału GDDKiA. Nie wyobrażam sobie, żeby ta inwestycja nie została zrealizowana. Mam nadzieję, że pomimo tych, nazwijmy to tak kolokwialnie, przejściowych niepowodzeń, inwestycja zostanie zrealizowana do końca roku. Głęboko w to wierzę.

Reklama

Konieczne będzie rozpisanie nowego przetargu na fragment trasy Poznań-Wronczyn. Poprzedni przetarg nie został rozstrzygnięty, ponieważ oferty, które wpłynęły, były za wysokie. Jednocześnie prace prowadzone na odcinkach Wronczyn-Kościan i Kościan-Radomicko przebiegają bez większych zakłóceń.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar