Janusz M. fot. policja

Zatrzymany we Włoszech, trafi do Poznania. Wpadł przez media społecznościowe

60-letni Janusz M. oraz jego 25-letnia partnerska Paulina P. zostali zatrzymani w wigilijny poranek w okolicach Wenecji.

Za Januszem M. został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o szereg przestępstw m.in o kierowanie grupą przestępczą, pranie pieniędzy oraz oszustwa podatkowe na kwotę nie mniejszą niż 50 mln zł.

Mężczyzna miał świadomość tego, że jest poszukiwany. Z tego też powodu od jakiegoś czasu ukrywał się, jak się później okazało, na terenie Włoch. – Dzięki wzorowej współpracy polskich i włoskich służb ustalono miejsce przebywania poszukiwanego. W wigilijny poranek w San Dona di Piave, niedaleko Wenecji Janusz M. został zatrzymany. 60-latek był bardzo zaskoczony i nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy – relacjonują przebieg akcji polscy policjanci.

Na trop 60-latka natrafiono dzięki jego partnerce, a konkretnie, dzięki jej aktywności w mediach społecznościowych. – Podejrzany w najbliższym czasie, zgodnie z Europejskim Nakazem Aresztowania zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu – podsumowują policjanci.

Źródło: policja.pl

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze