Zatrzymanie podczas kontroli drogowej. “Miał blisko 2 promile alkoholu”

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Kaliscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki BMW – ich uwagę zwróciły nadmiernie przyciemnione szyby w polu widzenia kierowcy. A podczas kontroli okazało się, że kierowca auta ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Kontrola miała miejsce 10 sierpnia, a za kierownicą auta siedział 23-letni mieszkaniec Ostrowa Wlkp. Policjanci najpierw zwrócili uwagę za zbytnio przyciemnione szyby samochodu, a później na nerwowe zachowanie kierowcy i wyraźnie wyczuwalną woń alkoholu.
– Badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło wątpliwości. Siedzący za kierownicą BMW 23-latek, miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie – wyjaśnia podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Policjanci zatrzymali 23-latkowi dokument prawa jazdy. Już wkrótce nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Kierowca musi liczyć się również z utratą prawa jazdy na dłuższy czas.

Z powodu nadmiernie przyciemnionych szyb policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny auta. Teraz właściciel pojazdu musi usunąć nieprawidłowości, a później pojechać do stacji kontroli, gdzie pojazd zostanie sprawdzony przez diagnostę. I dopiero na podstawie zaświadczenia od diagnosty właściciel będzie mógł odebrać zatrzymany dowód rejestracyjny w urzędzie, który dokument wydał.

Źródło: KMP Kalisz

Podziel się: