Zatrzymanie krążenia u dwumiesięcznego maluszka w Wielkopolsce

samochód straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, zdjęcie ilustracyjne fot. KP PSP Krotoszyn

Rodzice, strażacy i ratownicy medyczni stoczyli dramatyczną walkę o uratowanie życia dwumiesięcznego niemowlęcia. U dziecka stwierdzono zatrzymanie krążenia, ale na szczęście udało się je uratować.

Do dramatu doszło 4 grudnia nad ranem w jednym z budynków na osiedlu Sikorskiego w Krotoszynie. Rodzice dwumiesięcznego maleństwa wezwali pogotowie, bo u ich dziecka doszło do zatrzymania krążenia – i rozpoczęli resuscytację dziecka. Na pomoc natychmiast wysłano dwa zastępy z JRG w Krotoszynie oraz karetkę z ratownikami medycznymi.

– Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia i sprawdzeniu funkcji życiowych kontynuowali resuscytację krążeniowo-oddechową prowadzoną przez rodziców dziecka – wyjaśnia mł. kpt. Mateusz Dymarski, z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. – Doświadczony ratownik medyczny pełniący służbę w krotoszyńskiej jednostce do momentu przybycia karetki pogotowia koordynował prowadzone czynności medyczne, dbając o prawidłową przyrządową wentylację malucha oraz odpowiednią jakość czynności resuscytacyjnych.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego wspólnie kontynuowano dramatyczną walkę o życie malucha.
– Profesjonalne działania służb ratunkowych oraz przytomna reakcja rodziców poskutkowała przywróceniem akcji serca dziecka – podsumowuje Mateusz Dymarski – które zostało natychmiastowo przetransportowane do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Podziel się:

Ostatnio dodane: