sobota, 9 grudnia, 2023

Zatrucie w szkole. Trzy osoby w szpitalu

W Marszewie w powiecie pleszewskim podczas eksperymentu wykonywanego na lekcji chemii doszło do uwolnienia gazów, którymi podtruli się uczniowie i nauczyciel. Wezwana straż pożarna zarządziła ewakuację całej szkoły, około 200 osób. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Wszystko wydarzyło się 17 października przed godzina 13.00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie. Podczas lekcji chemii uczniowie wykonywali eksperyment i w efekcie 9 uczniów i nauczyciel zatruli się oparami alkoholu izoamylowego.

Na miejsce wezwano trzy zastępy strażaków z JRG PSP Pleszew, zastęp OSP Kowalew, a także specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Ostrowa Wlkp. Strażacy podjęli decyzję o konieczności ewakuacji wszystkich osób obecnych w szkole, czyli 186 osób. Wezwano także pogotowie ratunkowe do osób, które się źle poczuły wdychając opary – karetki zabrały do szpitala trzy osoby na obserwację, jak powiedział portalowi Pleszew Nasze Miasto st. kpt. Paweł Mimier, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Pleszewie.

Strażacy zabezpieczyli substancję użyte na lekcji, przebadali budynek i nie stwierdzili żadnego dodatkowego zagrożenia. Po godzinie 14.00 uczniowie mogli wrócić na lekcje.

Źródło: Pleszew Nasze Miasto
Strona głównaWiadomości Kalisz / PleszewZatrucie w szkole. Trzy osoby w szpitalu