Zatrucie czadem w Wigilię. Dwie osoby nie żyją

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do tragedii doszło w jednym z budynków przy ulicy Wrocławskiej w Nowej Soli w województwie lubuskim, w suterenie zaadaptowanej na mieszkanie. To tam zatruli się czadem kobieta i mężczyzna. Byli rodziną.

Do tragedii doszło 24 grudnia około godziny 14.00. Jak informuje „Fakt”, strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w piwnicy – na miejscu jednak okazało się, że to nie piwnica, tylko suterena zaadaptowana na mieszkanie, w której doszło do pożaru. W środku znaleźli nieprzytomnych kobietę i mężczyznę. Mimo reanimacji nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

Jak powiedziała Radiu Zet mł. asp. Justyna Sęczkowska z policji w Nowej Soli, ofiary to kobieta i mężczyzna w wieku około 40-50 lat. Dokładne okoliczności ich śmierci są wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratury, ale według wstępnych ustaleń to było zaczadzenie.

Tlenek węgla powstaje wtedy, gdy w wyniku niedostatku tlenu dojdzie do niepełnego spalenia materiału palnego w piecu lub kominku. Jest bezwonny, bezbarwny i bez smaku, ale niezwykle toksyczny. Osoba zatruta czadem najpierw odczuwa ból głowy, później pojawiają się zawroty głowy i mdłości, a przy dużym stężeniu gazu i braku pomocy następuje śmierć.

Podziel się: