Straż Pożarna fot. Sławek Wąchała

Obecność tlenku węgla stwierdzili strażacy w jednym z bloków w Jarocinie. Jedna osoba zmarła z powodu zatrucia, dwie zostały podtrute, a jedna z nich także wymagała pomocy szpitalnej.

Do tragedii doszło 27 stycznia wieczorem. Służby zostały poinformowane o obecności tlenku węgla w jednym z bloków na osiedlu Kościuszki. W mieszkaniu znaleźli dwie nieprzytomne osoby – niestety, dla jednej z nich już było za późno na pomoc. Drugiej udało się przywrócić przytomność, jednak niezbędna okazała się pomoc szpitalna. Podtruciu uległ także jeden z ratowników, którzy weszli do mieszkania, na szczęście niegroźnie i pomoc medyczna nie była konieczna.

Jak informuje mł. kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie tlenek węgla w mieszkaniu pojawił się prawdopodobnie ze względu na nieszczelność w piecu gazowym. Strażacy ewakuowali 37 osób i sprawdzili pozostałe lokale, czy są bezpieczne. Okazało się, że tlenek węgla pojawił się tylko w tym jednym mieszkaniu.

Źródło: wlkp24.info