zdjęcie ilustracyjne fot. UMP

Zasiłek opiekuńczy także w wakacje

Rodzice i opiekunowie dzieci do 8 roku życia będą dostawali zasiłek opiekuńczy także w czasie wakacji. Wypłata świadczeń została znów przedłużona, tym razem do 12 lipca.

Zasiłek miał być wypłacany do 28 czerwca, bo od prawie miesiąca samorządy mogą otwierać żłobki i przedszkola. Jednak rząd zdecydował o przedłużeniu wypłacania zasiłku jeszcze do 12 lipca, by rodzice nie musieli oddawać dzieci do żłobków czy przedszkoli, nawet jeśli są czynne. Sporo placówek jednak zostało w ostatnim czasie ponownie zamkniętych z powodu stwierdzenia koronawirusa, więc całkiem spora grupa osób, nawet jeśli zechce wysłać dziecko do przedszkola czy żłobka – nie może tego zrobić z tego powodu.

Jak informuje portal Money.pl, nie wiadomo, czy po tym terminie zasiłek znów nie zostanie wydłużony – wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju, Marlena Maląg, minister pracy, rodziny i polityki społecznej, wielokrotnie podkreślała, że jeśli będzie taka konieczność – czas wypłaty zasiłku ponownie zostanie przedłużony.

Przypomnijmy, że zasiłki wypłaca ZUS rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci do 8. roku życia, a także dzieci starszych, jeśli mają orzeczoną niepełnosprawność.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze